yay

7 Aralık Yay Burcunda Yeni Ay ve Burçlara Etkileri

by
published on

Ayın 7'sinde Merkür retrosu son buluyor, sene sonunu Venüs ve Merkür retrolarının baskısıyla getirdik ancak seneye daha yumuşak etkilerle giriyor olacağız. Bu hafta Merkür retrosu bitişi ve Yay yeniayı aynı gün gün gerçekleşecek. Yeniay etkileri gergin ve aldatıcı. Beklentiler ve harekete geçilmek istenen konularda biraz daha erteleme veya başarısızlıklar, arka planda dönen oyunlar, karar verme zorunluluğu dikkat çekici olacak. Bu nedenle görünenlerin ardındaki durumların daha farklı olabileceğini aklından çıkarmamalıyız.

Koç Ve Yükselen Koç Burcu

Yeniay sürecinde öğrenme, odaklanma, bildiklerini başkalarıyla paylaşma konularında çok istekli olmanıza karşın davranışlarınızdan istediğiniz verimi alamayacaksınız. Endişe ettiğiniz konularla ilgili olarak bazı gerçekler gün yüzüne çıkacak ve sezgilerinizin sizi yanıltmadığı ortaya çıkacak. Bu süreç kararlarla da ilgili, kendinize ve çevrenize çizdiğiniz sınırlara uymuyorsunuz ve başkalarının uyması konusunda da istediğiniz verimi alamıyorsunuz. Sürekli ya taviz vermek veya başkalarının sizin için tavizler vermesi beklentisi içerisinde oluyorsunuz bu nedenle yeniay sürecini iyi değerlendirmeli ve yaşadığınız olumsuzluklardan ders çıkararak bazı insanları hayatınızdan çıkarmalı ve kendini isteklerinizi yeniden planlamalısınız. 

Boğa Ve Yükselen Boğa Burcu

Yeniay süreci sizin için sosyal alanın oldukça önemli olacağı bir evre olacak. Şans gibi görünen, aniden karşınıza çıkan fırsatlara temkinli şekilde yaklaşmanız ve ani kararlar almadan biraz bekleyerek harekete geçmeniz iyi olacaktır. Fiziksel olarak yakınlaştığınız kişilerle sonradan huzursuzluklar yaşayabilirsiniz bu nedenle duygularınıza kapılmamalı ve mantıkla hareket etmelisiniz. Arkadaşlarınızla aranızda beklenmedik tatsızlıklar çıkabileceğinden bu durum sosyal yaşantınızı olumsuz etkileyecektir. 


İkizler Ve Yükselen İkizler Burcu

Yeniay süreci sizin için iş yerinde gerginlikleri beraberinde getiriyor olacak bu nedenle yanlış anlaşılmalara, aldığınız sorumlulukların başınızı ağrıtmayacak bir düzene oturmasına karşı dikkatli olmalısınız. Yapılan iş tekliflerine ve maddi kazanım getirecek çalışmalara karşı temkinli olmalısınız. Şayet çalışmıyor iseniz arkadaşlık ilişkilerinize ve aranızda husumet olan kişilerden negatif reaksiyon alabilirsiniz. Bu süreçte ortaklaşa işlerde pek başarılı değilsiniz bu nedenle biraz daha kendi halinizde kalmalısınız. Özel ilişkilerinizde ise ani tartışmalar ve gerilimler yaşanabilir. 

Yengeç Ve Yükselen Yengeç Burcu

Yaptığınız planların pek de istediğiniz gibi ilerlemeyeceği bir yeniay sürecindesiniz. İşinizle ilgili sıkıntılar ve odaklanma sorunları ortaya çıkabilir, kendinizden beklediğiniz verimi gösteremeyebilirsiniz. Seyahat planlarınız ve eğitimle ilgili kararlarınız sekteye uğrayacaktır, bu nedenle uzun vadeli plan yapma isteğinize gem vurmalısınız. Başkalarına karşı etki beceriniz düşük olacağından konuşmaktan ziyade susmaya odaklanmanız ve yapacağınız konuşmaları sonraya saklamanız iyi olacaktır. 

Aslan Ve Yükselen Aslan Burcu

Aşk hayatınıza direkt etki edecek bir yeniay sürecinde olacaksınız. İlişkinizde kopmalar, ilerleme sandığınız durumlarla ilgili yanılsamalar söz konusu. Tolere edebileceğinizi düşündüğünüz konularda istediğiniz kapasiteyi gösteremeyeceksiniz bu nedenle tartışmalar ortaya çıkabilir. Retro sürecinde hayatınızda yeniden yer alan eski ilişkiler konuları da bu hafta bozulmalara açık. Bekarsanız aniden karşınıza çıkan kişilerle yakınlaşmadan evvel yanılabileceğinizi aklınızda tutmanız iyi olacaktır zira kısa süreli ama kırıcı yakınlaşmalara açıksınız. Hakkınızdaki bazı sırlar ortaya çıkabilir tersi şekilde siz de bir başkası hakkında sırları ortaya çıkarabilirsiniz. 


 

 

Başak Ve Yükselen Başak Burcu

Aile ilişkilerinizde sorunların çıkmasına açık bir yeniay sürecindesiniz; aile üyeleri le aranız bozulabilir veya aile içerisinde düzenin bozulacağı gerilimler yaşanabilir. İç sesinizi dinlemekte sorun yaşayacağınız ve ani öfkeyle hareket edeceğiniz için sevdiklerinizi kırmamaya dikkat etmelisiniz. İş yerinizde, işlerinizle ilgili olan durumlarla veya kişilerle iletişiminizde sıkıntılar çıkacaktır. Size karşı açık düşmanlık gösteren kişilerle aranızda problem yaşanabilir ve ayrıca beklenmedik muhalefetler görebilirsiniz. İkili ilişkilerinizde sırlar, dedikodular, gerilimler ve bunlara bağlı sorunlar yaşamaya açık durumdasınız, bağlarınızı koparabilir ve yeni bir duruma geçme kararı alabilirsiniz. bekarsanız flörtleriniz istediğiniz verimi almak açısından pek de verimli olmayacaktır. 

Terazi Ve Yükselen Terazi Burcu

Özellikle mesleki motivasyonunuzun sorunlu olacağı, başkalarını dinlemekte ve kendinizi dinletmekte sıkıntılar yaşayacağınız bir yeniay evresindesiniz. Sağlık sorunlarınıza dikkat etmeli sağlığınızı ihmal etmemelisiniz, özellikle ayaklarınızla ilgili sorunlar ve ateşli hastalıklar, açık yaralar oluşturabilecek kazalara açık durumdasınız. Bu süreç aynı zamanda suistimale de açık olacağınız günler getireceğinden çevrenizdeki insanların beklentileri doğrultusunda alacağınız sorumluluklara karşı tedbirli olmalı ve kendinizi geri çekmelisiniz. Yakın arkadaşlar ve kardeşlerle aranızda ihtilaflar, sürtüşmeler ve anlaşmazlıklar yaşanabilir. 

Akrep Ve Yükselen Akrep Burcu

Geleceğinizi planlamak ve aşk hayatınızla ilgili bir düzen oluşturmak için uğraş vereceğiniz bu yeniay sürecinde kurduğunuzu düşündüğünüz sistem bozulacaktır ve ani gerilimler yaşanacaktır. Retro sürecinde gündeminize giren varsa eski sevgili veya flörtlerle ilgili gelişmeler sorun yaşamanıza sebep olacak. Bekarsanız karşınıza çıkan kişilerle yakınlık kurmadan evvel biraz beklemenizde ve kontrollü olmanızda fayda var zira bu yeniay süreci aşk hayatında yanılmaları ve bedelleri alınması gereken kararları öne çıkarıyor olacak. Çocuk sahibi iseniz çocuklarınızla ilgili problemli olan konularda çözümleri geciktirmemelisiniz. Ayrıca maddi konularla ilgili ortaya çıkabilecek sorunlara karşı da hazırlıklı olmalısınız, harcama/ ödeme dengesinde bozulmalar ortaya çıkabilir. 

Yay Ve Yükselen Yay Burcu

Bireyselliğinizin öne çıkacağı bir yeniay sürecindesiniz. Kendinizi yanlış ifade etmeye veya agresif davranışlar göstermeye yatkın olacağınızdan çevrenizde sorunlar ortaya çıkacaktır. Kişiliğinize saldırılar olabileceği gibi kendi kendinize karşı acımasız davranmaya da yatkınsınız. Aile içi ilişkilerinizde problemler olabilir ve genel olarak kendinizi bulunduğunuz yere ait hissetmekte sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu hafta planlarınız istediğiniz gibi ilerlemeyeceği için kendinizi biraz geri çekmeniz ve uzun süredir vermekten kaçındığınız kararları vererek ilerlemeyi hedef haline getirmeniz önemli olacak. 

Oğlak Ve Yükselen Oğlak Burcu

Uzun süredir düşündüğünüz ancak hayata geçirmek için beklediğiniz projelerinize karşı dikkatli olmalısınız zira çevrenizdekilere anlattığınız fikirleriniz çalınabilir, başkası tarafından kullanılabilir. Uyku sorunları ve karışık rüyalara açık durumdasınız bu durum enerjinizi azaltacaktır. Kardeşler ve yakın arkadaşlarınızla yapacağınız tartışmalar ve yaşayacağınız sürtüşmeler sonucunda küslükler ortaya çıkabilir. Ufak tefek seyahat planlarınızda, yolculuklarda ve misafir ağırlama konularında aksamalar, sıkıntılar ortaya çıkabilir. 

Kova Ve Yükselen Kova Burcu

Arkadaşlıklarınıza ve sosyal alanda ortaya çıkacak ani uyuşmazlıklara dikkat etmeniz gereken bir haftadasınız. Karşınıza çıkan fırsatları değerlendirirken dikkatli olmanızı öneririm kandırılmaya, aldatılmaya çok durumdasınız bu nedenle önemli kararlar için gelecek hafta ortasından sonra planlama yapmanız daha iyi olacaktır. Özellikle eşyalarınıza ve maddi değerlerinizi bu hafta kontrollü şekilde değerlendirmeli, harcamalarınıza dikkat etmeli, maddi olarak büyük bir yük altına girmemelisiniz. Özel ilişkilerinizde ise çevrenizin aşk hayatınıza etki etmesi durumu söz konusu bu durum pozitif gibi görünüyorsa bile tedbirli olun. 

 

 


Balık Ve Yükselen Balık Burcu

Mesleki olarak gelişme bekleyen balık ve yükselen burcu balıklar olarak yeniay sürecinde bu konuda pek de şanslı değilsiniz. Özellikle iş hayatınız aktif ise girişimlerinizde başarısızlık ve istenilen sonucun alınamaması gibi durumlar söz konusu olacak. İş başvurularınızda da pürüzler çıkabilir. Kendinize karşı eleştirel ve irdeleyicisiniz bu durum sizi geçmişi düşünmeye ve gelecekle ilgili neler yapabileceğinizi planlamaya itecek ancak burada önemli olan konu hayatınıza kurallar ve rutinleri getirmenizin gerekmesi. bu noktada birkaç yıldır devam eden bir düzensizlik yaşıyorsunuz ancak etrafınızda gerçekleşen olaylardan ders alıp ona göre planlama yapmalısınız.