aylık gökyüzü raporu

Aralık Ayı Gökyüzü Raporu

by
published on

Kasım ayını geride bırakarak Aralık ayına giriş yaptık ve yılın son ayında hangi günlere nelere dikkat etmeli, ne zaman imza atmalı, ne zaman ilişkiler başlamalı veya sonlanmalı ne zaman tatile çıkmalı bu ayın Yeni Ay'ı hangi gelişmelere gebe olacak? İşte tüm bu soruların yanıtını ünlü astrolog Dinçer Güner gün gün kaleme aldı. İşte ayrıntılar...

Yılın son ayına girdik, bu ay hangi günlere nelere dikkat etmeli, ne zaman imza atmalı, ne zaman ilişkiler başlamalı veya sonlanmalı ne zaman tatile çıkmalı bu ayın Yeni Ay ve Dolunay’ları hangi gelişmelere gebe bir göz atalım…

1 Aralık Cumartesi

Venüs ile Uranüs arasında beş gün sürecek zorlu bir görünüm meydana geliyor. Eğer ki yalnızsanız, değişik sıra dışı, enteresan, marjinal, farklı ilişkilere çekilebilirsiniz. Eğer partneriniz var ise daha önce yapmadığınız, denemediğiniz değişik şeyler yapabilirsiniz. Özel hayatta, ilişkilerde özgürlük ihtiyacı çok artar. Bu dönem partnerinizi kısıtlamamaya, kurallar koymamaya özen gösterin. Bu dönem çapkınlık oranı çok artabilir. Cinsel anlamda her zamankinden daha çabuk bir şekilde uyarılabiliriz. Ortaklıklar kurmak için pek de olumlu değildir. İlişkiler çok ani başlayıp, aynı hızda sona erebilir, ilişkiler uzun soluklu ve ömürlü olmayabilir. Boşanma davası açmak, ilişkileri sonlandırmak içinde idealdir. Sürpriz, hesapta olmayan maddi gelirler gelebilir veya ödemeler çıkabilir. Tarz olarak sınırlarınızı ve kurallarınızı aşabilir, sıra dışı, farklı modeller ve tarzlar deneyebilirsiniz. Bu makyajınızda olabilir, kıyafetlerinizde olabilir, saçınızda olabilir. Sanatsal konularda oldukça yaratıcı ve orijinal eserler ortaya çıkartabilirsiniz. Kısa süreli, cinsel aktiviteleri buluşmalar oldukça heyecan verici olacaktır. Genel olarak ilişkilerinizde beklenmedik gerginlikler, yön değişikliği ve gerginlikler ancak karşımızdaki bir kişiye karşı ani bir ilgi duyabiliriz. Heyecanlı, huzursuz ve yerinde duramama hissi ile sabırsız ve ele avuca sığmaz bir tavır sergileyebilirsiniz. Arkadaşlar ve topluluklar içinde iletişim canlı ve sohbetler hızlı renkli ve değişken konularda olabilir. Yine de sözlerimize tavırlarımıza dikkat etmekte fayda var. Çünkü bir fikir, bir söz akla gelmeyen uçlara gidebilir ve tartışmalar çıkabilir. Dürtüsel ve ani tepkiler verebilirsiniz. İlişkinizde yeni deneyimlere açık olabilirsiniz. Aşırı özgürlüğüne düşkün ve kendi prensiplerinizi vurgulayan bir tutum takınırsanız, karşılığında toleransı düşük hoşgörüsüz tepkiler alabilirsiniz.

3 Aralık Pazartesi

21:16 – 22:55 saatleri arasında Ay boşlukta olacak. Güneş ile Mars arasında beş gün sürecek olan dinamik bir görünüm oluşuyor. Güç savaşları, egosantrik davranışlar, çıkar çatışmaları olabilir. Aşırı baskıcı ve komutan edasında davranmak, emirler vermek ve dediğim dedik bir tavır sergilemek ilişkileri olumsuz etkileyecektir. Bazen siz istediğiniz kadar sakin ve ete süte dokunmadan durun çevrenizden biri bu davranışları sergileyerek canınızı sıkabilir. Kaba, hoyrat ve kavgacı tavırları olan kişilerden uzak durmayı tercih ediniz. Risk taşıyan, kanuni olmayan, başınıza iş açabilecek birlikteliklere, çatışmalara ve güç savaşlarına girmemek veya böyle kimselere bulaşmamak çok akıllıca olacaktır.

4 Aralık Salı ve 5 Aralık Çarşamba

İki gün boyunca Ay Akrep burcunda seyahat edecek. Ay'ın rahat ettiği yerleşimlerden biri değildir bu. Duygusal anlamda huzursuzluklara, gerginliklere neden olabilir. Duygularımızı ifade ederken biraz sert olabiliriz. Arıza çıkartmaya, kavga etmeye eğilimliyizdir. Daha sinsice hareket etme eğiliminde olabiliriz. Bugün insanlara güvenmek bizim için daha zordur. Tutku ön planda olacaktır. Hırslarımızı kontrol altına almalıyız. Gizli ve saklı kalmış konulara eğilim artar, okült konulara merak artar, bizden gizlenmiş konuları önümüze düşer. Derinlik isteyen konuları daha araştırmada başarılı olabiliriz. Gerçek nedir öğrenmek isteriz. Cinsel konulara yönelimimiz daha da artabilir. Sezgilerin çok güçlü olabileceği bir gündeyiz. Bugün içinize bir şeyler sinmiyorsa yapmayın! Kıskançlık yüzünden sıkıntılar oluşabilir. Gerçekte ne olduğunu anlamadan arıza çıkarmayın lütfen. Rüyalar çok daha fazla etkili olur. Ruhsal anlamda huzursuzluk günüdür, uykuya dalma sorunları ortaya çıkabilir. Sağlık olarak genital bölgeler, üreme organlarına dikkat edilmesinde yarar var. Özellikle cinsel yolla bulaşan rahatsızlıklara karşı dikkat. Genital siğiller, akıntılar, yanmalar oluşabilir, düşüklere karşıda dikkat. Özellikle one night takılabilecek arkadaşlar lütfen korunmayı ihmal etmeyiniz. Prezervatiflerinizi, doğum kontrol ilaçlarınızı unutmayın. Regl dönemi daha sancılı ve şiddetli geçebilir, ağrı kesicilerinizi yanınıza almayı ihmal etmeyin. Jinekologunuza kontrole gitmek, mammografi çektirmek, spermiyogram testi yaptırmak, doğum kontrol için doktorla görüşmek için ideal gündür. Libidoda artışlar meydana gelir, bugün başlayan ilişkiler daha cinsellik temelli ve tutkulu olabilecektir. Derin duygulara dalabileceğimiz, ruhumuza, sezgilerimize, bilinçaltımıza dikkat edebileceğimiz bir gün. Ay Akrep günlerinde psişik radarımız açık olur çevremizdeki kişilerin duygu ve ruh hallerini algılayabiliriz. Siz de bu avantajı kullanarak hem kendinizin hem yakın çevrenizdekilerin çözüm bekleyen sorunları stresleri veya krizleri varsa paylaşabilirsiniz. Akrep paylaşmakla alakalıdır. Sevgiyi, aşkı, tutkuyu, parayı ve elbette kalpten sevdiklerinizin acılarını. Tutkulu, tek vücut olmayı temsil eden Akrep ile tensel zevklere dalabilirsiniz. Cinsel enerjisi yüksek bir gün olacak. Diğer yandan dedektiflik, casusluk yapmak eğlenceli gelir, hayalet ve korku hikayelerinden keyif alabilirsiniz, sırlarınızı paylaşmak, sırları açığa çıkarmak, gizemlerle ilgilenmek, bu tür kitaplar okumak film seyretmek için uygun bir gün. Konuşmalar derinlere iner, karşınızdakilerin kalplerindeki sıkıntıları açığa çıkarmak için onlarla uzun uzun sohbetler yapabilirsiniz.

6 Aralık Perşembe

Güneş ile Neptün arasında sert bir görünüm meydana gelecek ve beş gün etkili olacak. Fiziksel olarak yorgun ve isteksiz hissedebilirsiniz. Ruh haliniz pek neşeli olmayabilir, oturduğunuz yerden hayallere dalmak ve hiçbir şey yapmadan bu süreci yaşamak isteyebilirsiniz. Başkaları ile çatışmaya girmek istemezsiniz. Size dıştan gelen etkilere tam olarak nasıl yanıt verdiğiniz de çok belirgin olmaz. Akıl karışıklığı ve isteksizlik bu transitin en göze çarpan etkilerindendir. Bugün sahip olduğunuz hedefler, beklentilerle, yapmanız gereken şeyler arasında bir ikilem olabilir ya da gerçekleri görmekte zorlanabilirsiniz. Bugün özellikle aldanmalara, aldatılmalara, kandırılmalara karşı dikkatli olunmasında yarar vardır. Kendimizi kurban edebileceğimiz koşullar söz konusu olabilir, kendimizi gereksiz yere feda edebiliriz. Özellikle sezgileriniz çok güvenin, rüyalarınızın ne sembolize ettiğine dikkat edin, evrenin, yaşamın sunacağı işaretleri iyi yakalamaya bakın. Yaşam hedefler, kariyerinizi ilgilendiren konularda belirsizliklere, karmaşalara düşülebilir. Bugünler kariyerinizi ilgilendiren konularda majör kararlar vermek, atılımlar yapmak için pek uygun bir değildir. Denizlere açılmak, deniz yolculukları yapmak, su ile ilgili işlerle ilgilenmek, deniz kenarı yerlerde zaman geçirmek için çok idealdir. Yalnızlık, karmaşadan, hayatın hızlı akışından kaçmak için çok ideal bir zamandır. Eğer imkanınız var ise bugün sessiz sakin bir yere tatile gitmek, minik bir kaçamak yapmak için çok uygundur. Eskiye, geçmişe ait konular çok sık gündeme gelebilir. Eski resimler, anılar, fotoğraflar, müzikler… Eski dosyalarınızı arşivlemek, düzenlemek, tasnif etmek için de uygun bir gündür. Yalnız ev içinde su boruları, mutfak, banyo gibi noktalarda minik sorunlar meydana gelebilir. Sanatsal yanlarımız ortaya çıkabilir, resim yapmak, boya yapmak, oturup belki de bir şeyler karalamak için uygundur. Keza evinizi de boyayabilirsiniz. Terapi almak, dert anlatmak, ruhsal anlamda şifalanmak, koçluk desteği almak için de harika bir güne işaret etmekte. Mistik, psişik konularla yüz yüze gelebilirsiniz veya bu konular üzerine sohbetler dönebilir daha çok. Yaşamın gerçeklerinden kaçmaya çok daha eğilimli oluruz, alkol kullanımı çok artabilir. Keyfe keder içmek için iyidir dostlarla bir araya gelip ama abartmamaya özen gösterin. Alkol çok daha hızlı etki edebilir zira. Alerjiler, zehirlenmeler, ishal gibi durumlarda meydana gelebilir.

7 Aralık Cuma ve 8 Aralık Cumartesi

Yay burcunun 15. derecesinde Yeni Ay meydan gelecek. Ay ve Güneş ikilisi, bilgili idealleri temsil eden hedefe odaklı hızlı yolculukları, akademik konuları, basın yayın medya, hukuk, inançlar ve felsefeleri yaşam vizyonumuzu sembolize eden Yay burcunda kavuşum yapıyor. Bu Yeni Ay oldukça yenilikçi başlangıçlar yapabileceğinize işaret ediyor. Çünkü sürprizler, ani değişimler ve özgürleşmenin gezegeni Uranüs Yeni Ay’a olumlu açı yapıyor. Sizlerde bu Yeni Ay enerjisini kendiniz için ideal bir yaşam felsefesi gelecek hedefi için, uzun bir yolculuk yapmak veya çok uzun zamandır istediğiniz bir eğitimi almaya karar vererek olumlu biçimde kullanabilirsiniz. Basın, yayın, medya, tanıtımlar, promosyonlar, reklamlar, internet siteleri, matbaa ve baskılı işleriniz varsa bu süreçte bunlarla ilgili başlangıçlar yapmak için ideal bir dönem olacak. Uranüs'ün bu Yeni Ay’a olumlu açı yapması sayesinde orijinal fikirleri harekete geçirebilir, modası geçmiş, artık sizin için bir anlamı kalmamış, sırtınıza yük olan düşünceleri ve inançları yaşam kalıplarını değiştirmek tazelemek yeniye yer açmak için harika bir fırsat olacak.

9 Aralık Pazar ve 10 Aralık Pazartesi

Ay iki gün boyunca Oğlak burcunda seyahat edecek. Ay Oğlak burcunda ilerlediğinden duygusal meseleleri halletmek için uygun değildir, iş yapmalı ve iş konuşmalıyız. Duygularımızı ifade etmekte zorlanırız, duygusal konular içimizde patlar. Hesapları toparlamak, düzen oluşturmak, kendimize ihtiyacımız olan alanlarda kurallar koymak için idealdir. Biraz daha melankolik olmaya eğilimliyizdir. Yönetken tavırlı davranabiliriz. Anne ve aile ilişkilerinde de zorlanmalar görülebilir, onaylanma ihtiyacımız artabilir. Sabır ve dikkat gerektiren işlerde başarı yakalamak daha kolay olacaktır. Günün ana teması yalnız, kendi kendimize yetmek olabilecektir, öyle kalabalıklar hoppa tiplerle uğraşamayız. Uzun vadeli planları, yatırımları yapmak için ideal bir gündür. Risk almak, riskli aktivitelere girişmek için pek uygun değildir. Toprak, arsa, gayrimenkul ile ilgili konularla ilgilenmek için gayet uygundur. Ciddi meseleler konuşmak, ciddi çalışmalar yapmak, sorumluluk almak için idealdir, iş görüşmeleri için de. Bugün şeker ve romatizmal sorunları olanlar ekstra dikkat etmeliler, Ay Oğlak burcunda iken bunları tetikleyebilir. Eklem problemleri olanlar bugün biraz daha dikkat etmelerinde yarar var. Bugün dişlerinize, kemiklerinize dikkat! Romatizmalar azabilir, cilt hassaslaşır, döküntüler meydana gelebilir veya akne, sivilce gibi. Hayatın bize daha soğuk, katı, acımasızca davrandığı hissine çok kolay kapılabiliriz. Yapılanmak, inşaat başlatmak, şirket kurmak için uygun günlerdir. Sebatlı, çalışkan, verimli, kararlı, gerçekçi, hırslı ve başarı odaklı olabiliriz. Resmiyet gerektiren, geleneksel, senli benli olmayan ortamlarda bulunabilirsiniz. Otoritesi olan kişilerle veya iş hayatınızdaki üstleriniz ile iletişime geçebilirsiniz. Uzun vadeli planlarla başarıyı yakalamaya yönelik düşünebilirsiniz. İş sunumları yapmak, öneriler sunmak, bir durumun kontrolünü yapmak, bir işin uygulamada nasıl verimli olduğunun kontrolünü yapmak, rapor yazmak, müdürler, patronlar ve işverenlerle konuşmak, indirimlerden yararlanmak, resmi evraklarla ve yazışmalarla uğraşmak, cildinizle ilgilenmek nemlendirmek, cilt ve diş bakımı yapmak, duruşunuzu düzeltecek, eklem ağrılarını giderecek yoga ve esneme hareketleri yapmak için uygun bir gün. Akşam saatlerinde ciddi iş yemeklerine katılmak, iş arkadaşları ile yemek yemek için uygun, ancak Ay Oğlak günlerinde kendimizi dağıtmak ve aklımıza esen neşeli tavırlar sergilemek kolay olmaz. Serinkanlı, planlı ve gerçekçi olmayı gerektiren işlere ve konulara yönelebiliriz.

13 Aralık Perşembe

13:20 – 15:40 saatleri arasında Ay boşlukta olacak. Bugün itibari ile Merkür artık Yay burcuna geçiş yapıyor ve sene sonuna kadarda bu burçta seyahat edecek. Öncelikle Merkür Yay burcunda iken zararlı olmasının sebebi düşüncelerin, fikirlerin tek bir noktaya odaklanılmakta zorluk yaratacağındandır. Detay gerektiren işlerde bu dönem başarı şansı yakalamak düşüktür. Özellikle ön yargı engeline sık sık takılabiliriz. Tarafsız ve objektif düşünmek bu süreçte zordur. Hatta fanatizme varan düşünceler ve veya düşünceler yüzünden ortaya çıkan büyük tartışma ve kavgalar söz konusu olabilir. Kelimeleri kullanırken, ifade ederken dikkat edin, en ufacık bir kelime büyük bir soruna, yangınlara dönüşebilir zira. Aşırı optimist, hevesli ve karar verme konusunda fazlaca aceleci olmaya eğilimliyiz demektir. Bu dönemde unutkanlıklar yüzünden başımız sık sık derde girebilir, bilginiz olsun. En iyi mizah haberleri çıkabilir. Bizleri en çok güldürebilecek olan haberler, en güçlü etkisi olan karikatürler bu süreçte ortaya çıkabilir. Tabii yaşadığımız dönemi düşününce aklıma ilk gelen acaba mizahçı ve karikatüristlerle ilgili yasal bir takım baskılar gelebilir mi diye düşünmeden edemedim. Merkür’ün Yay burcundaki döneminde yapacağınız organizasyonlarda son dakika aksilikleri için şimdiden hazırlıklı olun, en gereksiz saçma sapan detayları unutulması yüzünden organizasyonlarınız keyifsiz geçmesin. Bu süreçte vize ve pasaport işlerinizi halledebilirsiniz. İthalat için girişimlerde bulunmak, şirket açmak için uygun dönemdir. Yurt dışına seyahatler, yabancı kültürler ve inançlar hakkında daha fazla okumak, bilgi sahibi olmak için güzel bir süreçtir. Çok fazla hukukla ilgili konularda haberler okuruz, hukuksal konular, avukatlar, yargı…vb ama Merkür zararlı yerleşimde olduğundan, umarım negatif haberler olmaz bunlar. Hukuksal konularda destekleyici, olumlu etkiler söz konusu olabilecektir. Bol bol bulmaca çözebilir veya zihin egzersizleri yapabilirsiniz bol bol. En güzel tarafı, araştırma yapmak, okumak, yeni bilgi sahibi olmak için idealdir. Yine bu dönemde yabancı dil eğitimine başlamak için de harikadır açıkçası!

14 Aralık Cuma ve 15 Aralık Cumartesi

Ay iki gün boyunca Balık burcunda seyahat edecek. Kafa hafiften leyla şeklinde gezeceğimiz gün demektir. Bu günler daha hassas, fedakar, koşulları ve şartları çabuk kabullenebildiğimiz zamanlardır. Aldanmaya ve kandırılmaya açığız, aman dikkat! Hayal gücümüz süperella çalışır, ilham melekleri her yanımızda olur, sezgiler foradır. Romantik ortamlar yaratmak, partnerle küslük durumları var ise ortamı yumuşatıp yanaşmak için harika günlerdir. Fazla merhametli iyi niyetli özelliklerimiz daha çok ön plana çıkar, yalnızlık ihtiyacı da artar, rahatsız edilmek istemeyiz pek. Çok çabuk kırılabiliriz, en olmadık söze lafa alınabiliriz, ota suya ağlayabiliriz, hassasızdır çünkü. Alkol tüketiminin arttığı zamanlardır ama unutmayın bu günlerde alkol daha çabuk etki eder, çabuk kafayı buluruz. Ciddi işler yapmak, ciddi işlere başlamak için uygun değildir, bir türlü toparlanmak, organize olmak zorlaşır, dağılırız. Mantıklı düşünmek, kararlar almak zordur, hislerinizle yolunuzu bulmaya çalışın, her şey mantık değil arkadaşlar. Dua ve meditasyonun en verimli zamanıdır, dua edin, meditatif, ruhsal çalışmalar yapın. Ruh halimiz ve isteklerimiz çok değişkendir, dengemizi kurmakta zorlanırız. Bu günlerde fal baktırabilirsiniz. Sezgiler kuvvetli olduğundan tutma olasılığı daha fazla olabilecektir. Özellikle ayak ağrıları çok sık gündeme gelir yaşantımızda, lütfen doğru ayakkabı giymeye özen gösterin. Alışverişlerde ayakkabı alma zamanıdır, ayakkabı dükkanlarını talan edebilirsiniz. Ayaklara masajlar, ayak bakımı, pedikür için en doğru zamandır. Karbonhidrat ve şeker tüketimi ihtiyacı artar, aman dikkat kilo vereceğim diye şişmeyin. Vücut ciddi ödem yapmaya müsaittir, ödem söktürücülerinizi kullanmayı ihmal etmeyin. Çamaşır yıkama günüdür, komik ama çıkmayan inatçı lekeler bugün daha kolay çıkabilir. Çabucak duygusala bağlayabiliriz, hafiften leyla gibi gezebiliriz. Akıl ve mantıkla değil daha duygusal kararlar vermeye eğilimli oluruz. Özellikle bitkileri sulamak için en güzel gündür, daha verimli, daha sağlıklı olur bitkileriniz. Duygusal güvencemiz çok artar, her türlü kırgınlıkları sonlandırmak, barışmak için en ideal gündür. Üzerimizde bir miskinlik, uyku hali durumu söz konusu olabilir, güne başlamak ve adapte olmakta zorlanabiliriz. Sevgi göstermek, romantik anlar yaşamak, hayal gücünüzü harekete geçirmek, görselliğe odaklanmak, müzik dinlemek, dans etmek, resim yapmak, loş ışıkta, yavaş bir müzikle ruhunuzun dinlenmesine izin vermek, spiritüel çalışmalar yapmak, günün karmaşasından kaçmak arzusu ile elinize bir kadeh şarap alıp, televizyonu kapatıp beyninizi dinlendirmek için uygun bir fırsat. Meditasyon yapabilir, mum ışığında bir yemek yiyebilirsiniz, romantik bir film seyredebilir, tiyatro veya sinemaya gidebilirsiniz. Sevdiklerinizin dertlerine ortak olarak, onların sıkıntılarını hafifletebilirsiniz. Güçlük içinde olan, yardıma muhtaç kişilere elinizi uzatabilirsiniz. Ay Balık burcundayken yaratıcı sanatçı tarafınız güçlü olur, fotoğraf çekmek, renkleri kullanarak tasarım yapmak, dekorasyon öğeleri veya aksesuar kullanarak başarılı bir görünüm elde etmek mümkündür. Su ile rahatlatıcı anlar yaşanabilir. Deniz kıyısında olmak, banyo yapmak veya spa gibi mekanlara gidip bakım yaptırmak size iyi gelebilir. Ayaklarınıza özen göstermek pedikür veya refleksoloji ile bakım ve masaj yaptırmak tam Ay Balık temasına uygun aktivitelerdir.

18 Aralık Salı ve 19 Aralık Çarşamba

Ay iki boyunca Boğa burcunda seyahat edecek. Yediklerimizi, öğünlerimizi abartmaya eğilimli olabiliriz. Hamur işlerinden en uzak durulması zamanlar, kilo alma zamanları çünkü. Günün ana teması sessizlik, sakinlik, huzur olacaktır. Dinlenmek, tembellik yapmak için ideal bir gün. Yaşamımızda sağlam olmasını istediğimiz adımları atmak için harika bir gün. Üretime geçmek, iş ve proje üretmek için süper bir gün, yalnız ağır hareket edebiliriz. Koşullarımızı, kendimizi pek de riske atmayı tercih etmeyeceğimiz bir gün. Para ile ilgili konuları halletmek, para kazanmak için süperella bir gün. Zam istemek için de keza öyle. Boğaz bölgesi hassastır, tutulma, ses kısıklığı, boğaz ağrıları, şişlikler, iltihaplara dikkat. İlişkileri sağlamlaştırmak, gelecek planları yapmak için çok uygun bir gündür. Sabır ve dayanıklılık gerektiren işlerde başarı yakalama şansımız daha da yüksektir. Ay Boğa burcunda yüceldiği için oldukça keyfe ve hazlara, yemeye içmeye yönelik arzular içinde olacağız. Sakin, dingin, ayakları yere basar bir ruh halinde kendimizi şımartmak isteyebiliriz. Tatlı ve hamur işlerinin zevkle tadının çıkarılabileceği bu gün hepimiz bir parça usta şef, ağzının tadını bilen bir gurme kesilebiliriz. Ay Boğa günlerinde kişiler genellikle pratik ve somut bir bakış açısıyla durumları ele alabilir. Paranın değerini biliriz ve paramızın karşılığını almak isteriz. Anın tadını çıkarmak, bedenimizle mutlu olmak, masaj yaptırmak, dokunma, koku ve tat alma duyularımızı harekete geçiren şeylerle uğraşmak, siesta yapmak, kek veya pasta pişirmek, hamur işlerine ağırlık vermek, doğadan zevk almak, ayaklarını uzatıp televizyon karşısında çerezler eşliğinde keyif yapmak, müzik dinlemek, şarkı söylemek, sanat ve estetik içeren konulara eğilmek, rahat bir koltuğa yayılmak tam bu tatil gününde ve Ay Boğa burcundayken yapabileceğiniz faaliyetlerdendir. Bahçe, toprak işleri ile ilgilenmek, çiçek ekmek, saksıların topraklarını değiştirmek içinde harika bir gün. Para ile ilgili görüşmeler yapmak,para işlerinizi halletmek, sorunlara çözümler bulmak için de güzel bir gün.

20 Aralık Perşembe

03:42 – 17:35 saatleri arasında Ay boşlukta olacak. Güneş ve Uranüs sert bir görünüm yapacak ve etkisi altı gün kadar sürecek. Otorite figürleri ile çatışmaya işaret eder, kuralları yıkmak, asice davranmak isteyebiliriz. Özgürlük temalarının aşırı bir şekilde vurgulanır. Hayatımızda radikal değişiklikler yapmaya doğru çok güçlü istekler duyabiliriz, çok ani kararlar almaya eğilimli oluruz. Fakat bu değişiklikler ve kararlar için hiç uygun değil gökyüzü. Öfke patlamalarına karşı dikkatli olun, kontrolsüz, orantısız tepkiler vermeyin, sakin olun Yaşamınızda özgürleşmek istediğiniz hangi alan varsa o alanlara yönelebilirsiniz ama sakince yapın ne yapacaksanız. Huzursuz, panik, sabırsız davranmaya eğilimli olabiliriz. Bazılarınız aniden istifa edebilir, bazılarınız aniden ilişkilerinizi sonlandırabilirsiniz. Dengesizce davranmaya eğilimli olabilirsiniz. Sağlık olarak kalp çarpıntılarında artışlar, kalp spazmlarında artışlar meydana gelebilir. Kalbinizi yoracak aktivitelerden, stresli ortamlardan uzak durmanızı tavsiye ederim. İçinde bulunduğunuz ortama ayak uydurmak size zor gelebilir. Beğenmediğiniz veya tahammül edemediğiniz ortamlardan kibarca ve hızla uzaklaşmanızı öneririm.

21 Aralık Cuma

Venüs ve Neptün altı gün boyunca birlikte hareket edecekler. Romantik zamanlar oluşturmak için harikadır, yaratıcı çalışmalar için de aynı şekilde. Bugün itibari başlayan ilişkiler çok romantik ve çok sevgi dolu olacaktır, rüyaların aşkı gibi bir etki yaratabilir. Bağışlama, affetme, kabul etme ve sevgiyle bir şeyleri tedavi etmek için çok uygundur arkadaşlar. Hayal gücünün yüksekliğine işaret eder ve yardımlaşma temasının ne kadar önemli olduğunu vurgulayacaktır. Bu birkaç gün tiyatro, resim, fotoğrafçılık…vb kurslara yazılmak için çok uygun dönem olduğuna işaret etmektedir. Yalnız olanlar inşallah bu birkaç gün içinde gerçekten sevip sevilebilecekleri romantik ilişkileri başlar. İlişkilerde kusurları ve hataları görmezden gelmeye eğilimli olabilirsiniz, yanılmaya ve kandırılmaya daha açık olabilirsiniz. İlişkilerinizde mistik deneyimler yaşayabilirsiniz ya da eğer yalnızsanız ruhsal yönü ağır, belki de mistik deneyimler yaşayabileceğiniz ilişkilere çekilebilirsiniz. Sanatsal her türlü girişim için başarılıdır, albüm çıkarmak, oyun sahnelemek, sinema filmi çekmek, şarkı sözü yazmak..vb. Başkalarına yardım etmek, hayır işlerine girişmek için de çok uygundur. Özel hayatla ilgili kararlar almak için pek uygun bir zaman değildir, objektif olmak neredeyse imkansız hale gelir. Evinizi boyatmak, yeni örtüler, perdeler almak için de gayet uygundur. Hassas ve sanatçı ruhunuzu ortaya çıkarabilmek için yaratıcı yeteneklerinizi rahatlıkla kullanabilirsiniz. Resim, müzik, sergiler ve konserlere gidebilir, kendinizi başka bir dünyadaymış gibi hissetme ihtiyacı duyabilirsiniz. Hayallere dalmak ve tembellik etmek için uygundur, çok fazla enerji gerektiren işlerde çalışmamak veya günlük işlerin aynılığından romantik ve sanat dolu bir aktiviteye kaçmak daha akıllıca olabilir. Sevdiklerinize ve yakın çevrenizde yer alan insanlara yardım etmek, fedakarlıkta bulunmak ve anlayışlı davranmak için harika bir fırsattır.

22 Aralık Cumartesi

17:21 – 19:29 saatleri arasında Ay boşlukta olacak. Güneş bugün itibari ile Oğlak burcuna geçiş yapıyor ve Yengeç burcunda Dolunay meydana geliyor. Güneş Oğlak burcunda ciddi, hırslı, güvenilir, disiplinli, otoriter, iş ve kariyer odaklı, gerçekçi, dayanıklı, verimli çalışan, olgun, ailesine düşkün, sorumluluklarının bilincinde, sabırlı sebatlı ve temkinli olmayı temsil eder. Bu süreçte siz de hayatınızın iplerini ele tutmak, hayatınızı çevreleyen koşulları kontrol etmek, kariyerinizde yeni hedefler belirlemek, statü ve prestijinizi artırmak için çaba harcayabilirsiniz. Kendinizi gelecek hedefleriniz doğrultusunda motive ederek, başarı olmanıza yardımcı olacak adımları atabilirsiniz. Oğlak dönemi para ve mali işleri, şirket ve kurumsal yapıları, iş ve kariyer planlamalarını yapmak için en uygun zamandır. Toprakla, inşaatla, tarımla, sistem kurmak ve temel atmanız gereken her türden çalışma, kural ve disiplin koyma ve yerleştirme için Oğlak burcunun somutlaştıran ve sağlamlaştıran etkilerinden yararlanabilirsiniz. Oğlak vücutta dizler, dişler, kemikler, iskelet yapınızı ve cildi temsil eder. Bu organlarla ilgili bakım ve özen konusu gündeme gelebilir.

Yengeç burcundaki Dolunay’la birlikte ev, yuva, aile, güvenlikle ilgili konular, geçmişle ilgili bazı konular, yardımseverlik, fedakarlık gerektiren konular, beslenme, üreme, barınma gibi konular ön plana çıkabilir. Kırılgan ve kendimizi savunmamız gereken olaylar içine çekilebiliriz, melankolik bir ruh haline bürünebiliriz. Çevrenizdeki insanlara karşı daha korumacı ve savunmacı olabilirsiniz. Bu Dolunay zamanı özellikle anne ile ilgili konular, anne ile ilişkiler çok daha fazla ön plana çıkabilir. Beslenme, beslenme alışkanlıkları, besinlerle ilgili konular, diyet, sağlıklı yaşamı ilgilendiren konular ön planda olacaktır. Sağlıkla ilgili olarak karaciğer, göğüs, göğüs kafesi, memeler, kaburga, mide, yemek borusu hassas olabilir. Bu bölgeleri ve organları yoracak yıpratacak hareketlerden kaçınmak yerinde olacaktır. Midede yanma, ekşime, boğazda yanma ve kuruluk hissi artabilir. Bu Dolunay zamanı, evle ilgilenebilir, ev düzenlenebilir, evi daha rahat ve yaşanabilir hale getirilebilir, yemek yapılabilir, aile bireyleri ile daha fazla zaman geçirilebilir. Ev taşıma, gayrimenkul alım veya satım konuları gündeme gelebilir. Nostalji yaşanabilir, geçmişe ait konular sık sık konuşulabilir, gündeme gelebilir, koleksiyon yapılabilir.

Peki bizler bu Dolunay zamanı neler yapabiliriz? Eve ait tamamlanması gereken tüm yarım kalan işlerinizi tamamlayın mesela. Taşınma, yer değiştirme, evde tamirat işler, alım satım işlerinizi bitirebilirsiniz. Geçmişle biraz haşır neşir olmak, eski fotolara göz atmak, eski günlükleri okumak, eski arkadaşlarla bir araya gelmek pek de fena fikir değil aslında. Annenizle daha çok zaman geçirin, ailenizle birlikte bereketli sofralar kurun ve sohbetler edin, ailenizle çok daha fazla yakınlaşın, varsa olası küslükleri sona erdirin mesela. Besinlerinizde daha çok deniz ürünleri tüketmeye özen gösterin, hatta keyifli rakı balık sofraları bile kurabilirsiniz. Önyargılarınızı ve sizi saran sert kabukları kırmak için biraz çaba sarf edin, duygularınızı rahatça ifade edin. Yengeç sembolizminde döllenme ve üreme vardır, çocuk sahibi olmak istiyorsanız bu süreci değerlendirebilirsiniz. Kendinizi güvence altına almak istediğiniz konuları belirleyip bu konularda çalışmalar yapabilirsiniz. Mesela evinizde alarm sistemi bile kurdurabilirsiniz. Duygusal anlamda farkındalığınızı arttıracak çalışmalara katılabilirsiniz. Aslında tam da bu Yengeç Dolunay’ı zamanı, iyi bir aile dizimi çalışması ne iyi gider anlatamam! Evinizi, yaşadığınız alanı çok daha konforlu bir hale getirebilirsiniz. İlla çok para harcamaya gerek yoktur, iki eşyanın yerini değiştirebilir, koltuklara yeni minderler alabilir.

25 Aralık Salı

Merkür ile Neptün arasında dört gün sürecek gergin bir görünüm meydana gelecek. Düşünceleriniz karmaşıklığa düşmeden net bir biçimde ifade etmek zorlaşabilir. Açık ve net bir iletişim kurmak için çaba göstermek mümkün. Yanlış anlaşılmaya ve yanılgılara düşmemek için ekstra dikkat harcamak gerekebilir. Diğer yandan dalgın ve dikkatsiz hareket ederseniz eşya kayıplarına unutkanlıklara ve yolda yanlış yöne gitmek de mümkün. Bugün kandırılma, dolandırılma ihtimalimiz yüksektir, bir şeylere imza atmadan önce dikkatlice okunmasında yarar vardır. Sizlere sunulan anlatılan vadedilen konuların aslı astarını kontrol etmeden hemen inanıp atlamayın. Bankada hesaplarınızla ilgili konularda karışıklıklar çıkabilir, hesap hataları yapılabilir. Bankada, internette..vb noktalarda şifre unutmaları, şifrenizin kontrol dışı değişimi gibi durumlar söz konusu olabilir. Önemli imza gerektiren durumlar için birkaç gün beklemekte yarar vardır.

26 Aralık Çarşamba

Ay tüm gün Aslan burcunda seyahat edecek. Kendimizi göstermek, kendimizi ortaya koymak çok daha kolay olacaktır. Egolar ön planda olacak, ben duygusuna yenik düşersek sıkıntılar oluşur, aman dikkat! Direkt tavırlı olacağız, isteklerimizi net bir şekilde ifade edebileceğiz, çekincesiz bir gün olacak. Planlar, organizasyonlar yapmak, yönetmek, idare etmemizi gerektirecek koşullar oluşabilir. Lükse olan düşkünlük had safhada olabilecek, alışveriş ihtiyacı bugün daha da artabilir, fazla cömert olabiliriz. Kendimizden her konuda emin olabileceğiz ama geri adım atılması gereken anlarda kendimizi frenlemeyi bilmeliyiz. Tiyatro, sahne, şan…vb sahne ile ilgili eğitimlere başlamak için ideal bir gün veya gitmek için. Konser, davet, parti gibi hareketli, eğlenceli aktivitelere katılmak için süper bir gün. Saç bakımı yaptırmak, kuaföre gitmek, saçlarımızla ilgilenmek için güzel bir gün. Kan dolaşımının hızlanacağı, kalp çarpıntılarının artabileceği zamanlar. Aman dikkat! Kalp ile ilgili rahatsızlıkları olanlar ilaçlarını evde unutmasınlar, aşırı heyecanlara karşı dikkat etsinler. Özellikle bu gece ciddi uykusuzluklar çekilebilir, kafeinli ürünleri gündüz çok fazla tüketmeyin. Neşelenmek, arkadaşlarla eğlenmek, eğlence mekanlarını bir bir gezmek, flört etmek ve eğlenmek için önünüzde harika birkaç gün var. Ay Aslan burcunda bugün çocuklarınızla eğlenebilir, siz de çocuksu yönlerinizi ortaya koyabilirsiniz. Ay Aslan burcundayken dikkat çekici takılar, aksesuarlar, canlı renkler, pırıltılı, giysilerle çekiciliğinizi artırabilirsiniz. Ay Aslan burcunda ilerlediğinden yaratıcı, artistik çalışmaların, reklam ve promosyon çalışmalarının desteklendiği bir gündeyiz. Beğenilmek, yeteneklerinizle takdir toplamak isteyebilirsiniz. Ay Aslan burcundayken günün ana teması “fark edilmek” olacak. Atacağınız her adımda, söyleyeceğiniz her sözle, duruşunuzla fark edilir olacaksınız.

29 Aralık Cumartesi ve 30 Aralık Pazar

Ay iki boyunca Terazi burcunda seyahat edecek. Estetik kaygıların tavan yaptığı zamanlardır. İlişkiler kurmak, ortaklıklar kurmak için güzel bir gündür. Estetik operasyon olmak için uygundur arkadaşlar, diyetisyene gitmek için de, estetikle ilgili her konuya balıklama dalabilirsiniz. Yaşamımızda huzur, sessizlik, uyum, denge ihtiyacı çok artar, yüksek ses rahatsız eder. Gelişen olaylara karşı iyimser yaklaşımlar sergileriz. Ama kendinizi aptal yerine de koydurmayın. Hak, adalet kavramları ön plana çıkabilir, güçlü değil haklının tarafında olmaya çalışırız. Sanatsal konularla ilgilenmek için güzeldir, ilham perileri etrafımızdadır. Kararsız kalmak bizleri zora sokar, ne istediğimizi bilmek zorundayız, yoksa fırsatları kaçırabiliriz de. Fazla kabullenici bir moda bürünürüz aman dikkat! Zevklere fazlaca düşkünlük sık gözlemlenen bir durumdur. Çok çabuk etki altında da kalabiliriz. Ay o kırılması, ay bu kırılmasın derken kendimiz kırılabiliriz dikkat! Gönül ilişkileri başlatmak, sözlenmek, evlenmek, estetik yaptırmak için en ideal günlerden biridir. Kız istemeye gitmek veya istenmek için çok uygun bir gündür. Partnerinizi ailenizle de tanıştırabilirsiniz. Güzelleşmek, bakım yaptırmak, kuaföre gitmek, saç boyatmak, yeni makyaj malzemeleri almak için de uygundur. Küs olduklarımızla barışmak, uzlaşma ortamı sağlamak için harika bir gün arkadaşlar. Sağlık olarak kalça, basen, böbrekler, mesane hassastır. İdrar yolları enfeksiyonlarına özellikle dikkat! Böbreklerin daha iyi çalışması için bol su içmek harika olacaktır. İlişkilerinize eğilmek, adil olmak, hak yememek, medeni davranmak, kibarlık yapmak, güler yüzlü, romantik olmak, sosyalleşmek, gezmek, eğlenmek ve çevrenizle bağlantı kurmak için oldukça uygun bir gün. Alışveriş yapmak, kuaföre gitmek, estetik içeren konulara eğilmek, sevdiklerinize hediye almak, iyiliklerin karşılığını vermek, alttan alan tavırlar sergilemek, affetmek, dostlarınıza ikramlar yapmak, ambiyansı olan zevkli mekanlara gitmek, tatlı ve pasta almak veya pişirmek, dekorasyon, güzellik, aksesuarlar, tekstil ve moda ile ilgilenmek size iyi gelebilir. İlişkileri ve iletişimi ön plana alacağımız bir gündeyiz.

31 Aralık Pazartesi

01:54 – 04:24 saatleri arasında Ay boşlukta olacak. Bugün Ay Akrep burcunda seyahat ediyor. Ay'ın rahat ettiği yerleşimlerden biri değildir bu. Duygusal anlamda huzursuzluklara, gerginliklere neden olabilir. Duygularımızı ifade ederken biraz sert olabiliriz. arıza çıkartmaya, kavga etmeye eğilimliyizdir. Daha sinsice hareket etme eğiliminde olabiliriz. Bugün insanlara güvenmek bizim için daha zordur. Tutku ön planda olacaktır, hırslarımızı kontrol altına almalıyız. Gizli ve saklı kalmış konulara eğilim artar, okült konulara merak artar, bizden gizlenmiş konuları önümüze düşer. Derinlik isteyen konuları daha araştırmada başarılı olabiliriz. Gerçek nedir öğrenmek isteriz. Cinsel konulara yönelimimiz daha da artabilir. Sezgilerin çok güçlü olabileceği bir gündeyiz. Bugün içinize bir şeyler sinmiyorsa yapmayın! Kıskançlık yüzünden sıkıntılar oluşabilir. gerçekte ne olduğunu anlamadan arıza çıkarmayın lütfen. Rüyalar çok daha fazla etkili olur. Ruhsal anlamda huzursuzluk günüdür, uykuya dalma sorunları ortaya çıkabilir. Sağlık olarak genital bölgeler, üreme organlarına dikkat edilmesinde yarar var. Özellikle cinsel yolla bulaşan rahatsızlıklara karşı dikkat. Genital siğiller, akıntılar, yanmalar oluşabilir, düşüklere karşı da dikkat! Özellikle one night takılabilecek arkadaşlar lütfen korunmayı ihmal etmeyiniz. Prezervatiflerinizi, doğum kontrol ilaçlarınızı unutmayın. Regl dönemi daha sancılı ve şiddetli geçebilir, ağrı kesicilerinizi yanınıza almayı ihmal etmeyin. Jinekologunuza kontrole gitmek, mammografi çektirmek, spermiyogram testi yaptırmak, doğum kontrol için doktorla görüşmek için ideal gündür. Libidoda artışlar meydana gelir, bugün başlayan ilişkiler daha seks temelli ve tutkulu olabilecektir. Derin duygulara dalabileceğimiz, ruhumuza, sezgilerimize, bilinçaltımıza dikkat edebileceğimiz bir gün. Ay Akrep günlerinde psişik radarımız açık olur. Çevremizdeki kişilerin duygu ve ruh hallerini algılayabiliriz. Siz de bu avantajı kullanarak hem kendinizin hem yakın çevrenizdekilerin çözüm bekleyen sorunları stresleri veya krizleri varsa paylaşabilirsiniz. Akrep paylaşmakla alakalıdır. Sevgiyi, aşkı, tutkuyu, parayı ve elbette kalpten sevdiklerinizin acılarını. Tutkulu, tek vücut olmayı temsil eden Akrep ile tensel zevklere dalabilirsiniz. Cinsel enerjisi yüksek bir gün olacak. Diğer yandan dedektiflik, casusluk yapmak eğlenceli gelir, hayalet ve korku hikayelerinden keyif alabilirsiniz. Sırlarınızı paylaşmak, sırları açığa çıkarmak, gizemlerle ilgilenmek, bu tür kitaplar okumak film seyretmek için uygun bir gün. Konuşmalar derinlere iner, karşınızdakilerin kalplerindeki sıkıntıları açığa çıkarmak için onlarla uzun uzun sohbetler yapabilirsiniz.